David Drahoninský

David Drahoninský

David Drahonínský (nar. 19.5. 1982) patřil ještě ve svých šestnácti letech, kdy získal stříbrnou medaily na juniorském mistrovství republiky, k největším nadějím českého taekwonda. Za pádem z balkonu třetího patra obytného domu v roce 1999 byla jeho vrozená náměsíčnost. Při pádu si poranil páteř, slezinu a játra. Po následné rehabilitaci se David začal věnovat lukostřelbě. V současnosti je nejlepším českým lukostřelcem v kategorii W1 s kladkovým lukem. David má kompletní sbírku medailí z Mistrovství Evropy, Světa i z Letních paralympijských her. Mezi jeho dosavadní největší úspěchy patří zlatá medaile z paralympijských her v Pekingu v roce 2008, stříbrná medaile z paralypijských her v Londýně v roce 2012, první místo na Mistrovství světa v Donaueschingenu, zlatá z Mistrovství Evropy v Sant Jean de Monts a stříbrná a bronzová medaile z posledních paralympijských her v brazilském Riu 2016.

Je držitelem dvou světových rekordů, které za poslední 4roky několikrát posunul. Aktuální překonal se skórem 144 z možných 150 bodů na Mistrovství světa handicapovaných lukostřelců v Donaueschingenu v roce 2015. Je členem klubu SC Jedličkův ústav, jenž patří pod záštitu České federace Spastic Handicap o. s.

Vystudoval Obchodní akademii a následně završil své studium magisterským titulem na Fakultě Mezinárodních vztahů a evropských studií Metropolitní Univerzity v Praze.

sdílet na facebook
Kontakt

Rozhlédněte se kolem sebe, Svět je plný hrdinů. Znáte nějakého, který si zaslouží naši podporu? Napište nám.
Chcete podpořit dobrou věc? Dejte nám vědět. Těšíme se!