Petr Drahoš získal 3. místo na Mezinárodním mistrovství ČR.

Petr Drahoš získal aktuálně 3. místo v obřím slalomu na Mezinárodním mistrovsví České republiky a zároveň první body na úrovni Evropského poháru.

thumbnail-4

O víkendu 16. - 18.2.2018 se Petr Drahoš v Rokytnici nad Jizerou zůčastnil MČR 2018 pod patronací International Paralympic Committee (IPC).

V jednotlivých kategoriích dominovali čeští reprezentanti, pro které to byl poslední závodní test před blížícími se Zimními paralympijskými hrami v Koreji. Ředitelem závodů byl rokytnický patron, mj. juniorský mistr světa z roku 2005 ve slalomu, Filip Trejbal. FIS delegát závodů byla ikona českého lyžování Olga Charvátová Křížová, která na ZOH v Sarajevu 1984 získala pro ČR bronzovou medaili ve sjezdu. Do mezinárodních závodů se zapojilo 30 sportovců z 10 zemí včetně Bosny a Hercegoviny, Číny, Dánska, Řecka, Maďarska, Polska, Rumunska, Srbska a Turecka. Účast kvůli problémům s vízy zrušil těsně před začátkem pouze arménský tým.

Sobotní slalom, do kterého se přihlásilo 27 sportovců proběhl za ideálních lyžařských podmínek.

„ V sobotu jsem bohužel slalom nedojel. Přehnal jsem to s motivací.  Moc jsem se hecoval a ustřelila mi lyže,“ říká o sobotním závodě Petr Drahoš. Mezi tělesně postiženými lyžaři dominovali čeští reprezentanti, kteří již odletěli s Českým paralympijským týmem do Koreje. Monoski nakonec vyhrál Pavel Bambousek, druhý skončil Ionel Lungu z Rumunska a třetí Fahrudin Catovic z Bosny a Hercegoviny.

Do nedělního obřího slalomu už ale Petr Drahoš zasáhl: „ V neděli to zacinkalo a bral jsem 3. místo a zároveň mé první body na úrovni Evropského poháru. Byl znát trénink z minulých týdnů. Úplně jsem na to nešlapal. Jel jsem na jistotu, takže rezervy ještě jsou.“ V obřím slalomu zvítězil opět Pavel Bambousek před Pavlem Dvořákem a naším Petrem Drahošem. Petr se ihned po závodě přemístil do Abtenau, kde ho po náročném tréninku čekala ještě superkombinace.